Жаңалықтар

«Қазақстандағы қазақ әлібиінің тарихы мен перспективалары» тақырыбында өткен кездесу туралы ақпарат

«Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында 2018 жылдың 25 қаңтар күні Теміртау қаласының орталықтандырылған кітапханалар жүйесінің №3 филиалында №5516 әскери бөлімінің қызметкерлдерімен «Қазақстандағы қазақ әлібиінің тарихы мен преспективалар» тақырыбында кездесу өтті.
          Кездесу  «Құрыш Қала» газетінің тілшісі Алдашева Роза Жакуповнаның қатысуымен өтті. Кездесу барысында әскери қызметкерлерге латын алфавитінің және латын графикасының жаңа нұсқасына ауысу бойынша жан-жақты  ақпарат берілді.
         Шара соңында қатысушылар қазақстандықтардың латын әліпбиіне көшу үшін, әр азаматтың қосар үлесі зор екендігі туралы атап өтті.
          Пікір: Латын тіліне көшу жақсымен жаман жағы бар. Егер жарамдылық мерзімінің ұзақтығы туралы айтсаңыз, онда бұл - уақытты талап етеді. Біз 21-ші ғасырда өмір сүріп жатырмыз, ал әлемдегі адамдар көбіне латын тілін қолданылады. Біз Интернет арқылы пайдаланатын болсақ, кейбір жайсыздықтармен күресіп жатырмыз. Көптеген арабтар алфавиті арнайы оқулықтардан оқшауланбайды, және бізде бұл дұрыс емес. Бәлкім, осындай жағдайларға латын алфавитін қолдануға болар еді.
Осы уақыттан біз дайын емеспіз. Өйткені, біз латын тіліне балабақшадан,мектеп жасына бастау керек. Бұл ересектер үшін әбден қиынырақ болады.
ә/қ  Курмангалиев Жандос.